Tabletki

Tablety Samsung Galaxy Tab S5e mają problemy z Wi-Fi: co z tym zrobić

Maj 31, 2019

W połowie lutego Samsung przedstawił tablet Galaxy Tab S5e z dobrym „nadzieniem”, smukłym korpusem (tylko 5,5 mm), pojemną baterią i ceną 400 USD. A teraz od właścicieli tego modelu zaczęły się pojawiać skargi.

Co jest nie tak

Faktem jest, że czasami tablet „traci” poziom sygnału Wi-Fi. Dla kogoś sygnał całkowicie znika, dla kogoś po prostu spada.

Problem występuje tylko wtedy, gdy użytkownik trzyma tablet poziomo dwiema rękami, a przednia kamera znajduje się po lewej stronie.

Jak się okazało, antena i odbiornik sygnału Wi-Fi znajdują się w tym obszarze (po lewej stronie kamery). Jeśli trzymasz urządzenie w ten sposób – są one zamykane ręcznie, a poziom sygnału spada.

Co robić

Samsung nie zareagował jeszcze na tę sytuację, ale niektórzy użytkownicy, którzy skarżyli się na problemy z centrami usług, zmienili stary tablet na nowy. To prawda, że nowe urządzenia mają ten sam problem, ponieważ lokalizacja anteny i odbiornika nie uległa zmianie.

Dlatego jedynym wyjściem jest trzymanie tabletu pionowo lub poziomo, ale tak, aby kamera znajdowała się po prawej, a ręka nie przeszkadzała w komunikacji z przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *