Smartfony

Pierwsza recenzja Samsunga Galaxy S10

Maj 31, 2019

Przed ogłoszeniem dziesiątego jubileuszowego flagowego Samsunga wiedzieliśmy prawie wszystko. Ale koreański „tytan” wciąż zaskakuje: trzy główne kamery (od szerokokątnego do zoomu), ogromny wyświetlacz z wycięciem dla dwóch aparatów selfie i potężny procesor z neuromodułem sparowanym z 1 TB pamięci. To najbardziej zaawansowana technologicznie firma smartphone.

previous arrow
next arrow
Slider

Cała uwaga na wyświetlacz: cienka rama i brak „grzywki”

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz patrząc na flagowy jest wyświetlacz. Nazywa się Infinity-O, gdzie „O” jest wycięciem dla przedniej kamery, aw Galaxy S10 + są nawet dwa. Czujnik zbliżeniowy i skaner linii papilarnych są zbudowane pod ekranem. Wycięcie kamery nie jest tak widoczne, jak „monobrow” Apple iPhone XS lub Huawei Mate 20 Pro. Samsung dodał skomplikowaną tapetę z zaciemnieniem w górnym rogu i ciemnym motywem, więc kamery na czarnym tle są prawie niewidoczne.

Nowa technologia skanowaniaSamsung Galaxy S10 to pierwszy smartfon ze skanerem ultradźwiękowym odbitek pod wyświetlaczem. Wcześniej były optyczne. Nowy skaner rozpoznaje nawet mokre palce, ale nadal musisz opierać się o pewien punkt. Czytanie nie jest najszybsze, na poziomie Mate 20 Pro lub OnePlus 6T. Skaner piątej generacji w Vivo NEX Dual Display działa szybciej, ale nie czyta mokrych palców.

Futurystyczny wyświetlacz

Samsung Galaxy S10 + otrzymał nową matrycę Dynamic AMOLED. Nazwa pochodzi od standardu HDR10 + z dynamicznym wyświetlaniem dźwięków – po raz pierwszy wśród smartfonów. Wcześniej technologia została „uruchomiona” na telewizorach Samsung QLED premium.

Co to jest esencja: wyświetlacze nie mogą wyświetlać całego zakresu tonów, więc stosowane jest wzmocnienie kolorów. HDR10 jest wtedy, gdy kolor jest równomiernie zwiększony dla wszystkich klatek (statycznie). HDR10 + – dla każdej klatki oddzielnie (dynamicznie). Dzięki temu możesz zobaczyć więcej półtonów i szczegółów w ciemnych i jasnych scenach.

Pięć kamer z obsługą AI

Zacznijmy od trzech głównych kamer. Dwa moduły są nam już znane z Galaxy Note 9 i Galaxy S9 +: są to 12-megapikselowy czujnik i optyka o zmiennej aperturze (f / 1,5 lub f / 2,4), a także 12-megapikselowy teleobiektyw o podwójnym przybliżeniu i jasności f / 2.4. Oba moduły mają stabilizację optyczną.

Trzecia kamera jest szerokokątna, z kątem przechwytywania obrazu 123 stopni. O 3 stopnie więcej niż w Huawei Mate 20 Pro (więcej obiektów pasuje do ramki), ale nie ma autofokusa.

Pojemna bateria i bezprzewodowe ładowanie innych gadżetów

Galaxy S9 + miał 3500 mAh, to było 4100 mAh;
Galaxy S9 miał 3000 mAh, osiągnął 3400 mAh.
Zgodnie z naszymi testami Galaxy S10 + spokojnie trzyma dzień pod obciążeniem (zdjęcia, filmy, komunikatory), dzień i pół to prawdziwa figura. Na poziomie Huawei Mate 20 Pro i Galaxy Note 9. Wideo Full HD zostało włączone przy maksymalnej jasności – w ciągu 4 godzin ładowanie spadło o 28%. Doskonała szybkość.

Wniosek

Ogólnie jest to najbardziej zaawansowany i zaawansowany technologicznie smartfon. Nie Uwierzysz. Ludzie stoją w kolejce po Galaxy S10 Za Darmo. Nie przegap okazji, żeby zdobyć nowy Samsung S10. Chcesz pięknego i potężnego flagowca – to świetna opcja.

Icon pack dla Galaxy S10 za 4 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *