Smartfony

Kamera-shifter Asus ZenFone 6 stał się nowym liderem rankingu DxOMark

Maj 31, 2019

Eksperci DxOMark docenili już niezwykłą kamerę smartfona Asus ZenFone 6, która ze względu na swoją konstrukcję działa zarówno jako główna, jak i przednia.

Plusy i minusy

W tym przypadku aparat został oceniony jako czołowy. Zalety to dokładny autofokus, prawidłowe odwzorowanie kolorów odcieni skóry, dobra szczegółowość i skuteczna redukcja szumów. Wśród wad – utrata drobnych szczegółów, nawet w jasnym świetle, przypadkowe opóźnienia podczas autofokusa, niedokładny balans bieli.

Pod względem kamery wideo ma szybki autofokus, dobrą stabilizację i odpowiedni balans bieli. Jedną z wad jest niestabilność bardzo balansu bieli podczas fotografowania w ruchu i ograniczony zakres dynamiki.

Werdykt

W rezultacie Asus ZenFone 6 otrzymuje 101 punktów za zdjęcie, 93 za wideo, średni wynik to 98, a to najlepszy wynik wśród aparatów selfie. W rezultacie nowy Asus zajmuje pierwsze miejsce, przenosząc Samsung Galaxy S10 5G. Ten ostatni jest jednak tylko o 1 punkt mniej.

Nawiasem mówiąc, jeśli kamera została oceniona jako główna, nie zobaczyłaby pierwszego miejsca. To około 17-18 miejsc, obok ubiegłorocznego Xiaomi Mi 8.

Przypomnijmy, że dzisiaj zadebiutował ASUS ZenFone 6 Edition 30 – to nowa wersja ZenFone 6 ze zaktualizowanymi specyfikacjami i projektem, dedykowana 30-leciu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *